Antidepresiva a regresní terapie

Antidepresiva a regresní terapie

"Dobrý den, ráda bych se objednala k vám na regresní terapii, ale jsem na antidepresivech a nevím, zda to nevadí...pokud ne, mohla bych rovnou poprosit o nějaký termín?"

 

Odpověď Můj Terapeut

Krásný den, zcela chápeme, že někdy je toho na člověka příliš a tak přestane zvládat své emoce.

V krizových a těžkých životních situacích, ve kterých si sami nevíme rady, doporučujeme přijít do Astrální akademie, kde se obklopíte lidmi, kteří vám rozumí a budete mít u sebe každý den Průvodce, se kterým mimo jiného společně naleznete stabilní životní cestu a jasný směr.   

Je spoustu druhů antidepresiv a každý jsme jiný. Na někoho i ty nejslabší antidepresiva můžou působit velmi silně a na jiný člověk i nejsilnější medikamenty může sotva pocítit.

Proto nemůžeme vůbec paušalizovat a je třeba se s terapeutem osobně setkat a následně až terapeut rozhodne, zda je regresní terapie vhodná, nebo nejprve společně naleznete sami sebe a cestu, jak ovládat své myšlenky. 

Antidepresiva slouží jako útlum vnímání emocí, nikoli jako jejich eliminace. “Vím, že jsem smutný, ale co… je to jedno.” “Vím, že jsem veselý, ale co… je mi to jedno.” Tedy se můžeme nacházet ve stavu, kdy myšlenky a emoce přestaneme zcela ovládat a jen je necháváme procházet.

Toto v regresní terapii bohužel nejde, jelikož se plně musíme soustředit na jednu konkrétní myšlenku a aktivně musíte sama hledat ty důležité věci z minulého života. Terapeut je váš průvodce s obrovskými zkušenostmi, ale vy jste jeho oči a uši. Jste sehraný tým, který musí fungovat. :)

Jak dál 

Tedy abych vše shrnula, první krok je určitě objednat si termín setkání s terapeutem, kde si společně popovídáte a díky tomu zjistíte pomyslnou startovací čáru, na které se momentálně nacházíte.  

Někdy hned ten den můžete jít do regresní terapie, v jiném případě vás Martin může vzít do jakéhokoli hlubokého stavu relaxace, kde vás provede vaším nitrem a ovládání myšlenek, emocí, strachu, intuice. Jindy se dohodnete na cvičeních, které je třeba dělat každý den po dobu jednoho měsíce a následně bude pro vás velmi snadné se dostat do regresní terapie. 

Tak jako tak jsme si na 100% jisti, že ať setkání proběhne jakkoli, bude pro vás již reálně velmi nápomocné a odejdete po setkání jako znovuzrozená - Martin vás prostě od sebe nepustí, dokud nedojde k životnímu “aha momentu” a vy ucítíte, jak z vás padá velký kámen a cítíte se lehčí a volnější. 

Doporučujeme do té doby si věnovat pár minut denně a začít pozorovat vlastní mysl a můžete si pomoci i audio meditací (vše také níže)

Pro lepší pochopení cvičení vám pomůžou videa, ve kterých Martin vysvětluje, co to jsou myšlenky, emoce, strach a mnoho dalšího.

Zde video, kde je vysvětleno podrobně, jak se připravit na regresní terapii. 

Toto vše se týká situace, kdy užíváte antidepresiva.

Velmi rozdílné jsou antipsychotika - pakliže užíváte jakékoli léky spadající do této kategorie, nemůžeme vás na terapii ani setkání přijmout.